Opel Corsa D Hatchback OPC to wersja sportowa Corsy, która ma silnik 1.6 Turbo ECOTEC o mocy 192 koni mechanicznych, czyli od typu GSi jest to auto mocniejsze o te 42 konie mechaniczne. Pojazd ten produkowano od roku 2007 do 2011 i w tych latach fabrykę opuściło więcej Opli Corsa z motorem 1.0 lub 1.2, bo na te tańsze i bardzo ekonomiczne wersje był znacznie większy popyt, ze względu na to, że te mniejsze benzyniaki są bardziej ekonomiczne, a ich ewentualne naprawy też są tanimi.
Jednak Opel Corsa D Hatchback OPC to także bagażnik o pojemności 285 litrów i pięciodrzwiowe nadwozie długie na prawie cztery metry. Podobieństwa te satysfakcjonują tych, którzy zdecydowali się na zakup tej sportowej odmiany Corsy, której układ kierowniczy jest bardziej precyzyjnym od odmian z mniejszymi benzyniakami. Te plusy są ważnymi, ale motor 1.6 Turbo ECOTEC nie jest tanim jeśli chodzi o eksploatację, bo to benzyniak Turbo, czyli nie toleruje przepracowanego oleju. Mowa tu dokładnie o tym, że olej w jego przypadku trzeba wymieniać co około 10 000 kilometrów i to na ten właściwy jeśli chodzi o typ i klasę, czyli zgodnie z zaleceniami doświadczonych mechaników.
Tacy specjaliści zapewne doradzą też kontrole stanu oleju w silniku, bo każdy silnik turbo, czyli nawet ten we wzorowym stanie technicznym może mieć tendencję do tego symbolicznego picia oleju i dlatego właśnie dolewki są raczej niezbędne. Dodatkowe koszty generują też naprawy zawieszenia, bo Corsa D OPC ma lepsze zawieszenie od wersji standardowej, którego raczej nie naprawi się na tych tanich zamiennikach. Koszty generuję też hamulce, które działają niezwykle efektywnie, choć ich naprawianie bywa drogie. Tylko że te problemy są czymś normalnym dla miłośnika Corsy D OPC, bo takie mocne auto miejskie, to sporo zabawy, ale też i sporo pracy. Dlatego nie doświadczeni kierowcy dobijają takie samochody nieuważną eksploatacją i szybką jazdą, która bywa ryzykowną, bo można przytulić się do pierwszego drzewa za zakrętem.
Taka perspektywa to pewien minus i dlatego właśnie młody kierowca powinien zacząć swoją przygodę z motoryzacją od niezbyt zrywnego auta miejskiego.